GÜNDEM

Başbakan Binali Yıldırım Son Dakika Açıklamasında Bulundu! İşte Başbakan’ın Kongre Açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım İl Başkanlarına açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım, “AK Parti kongre sürecine girmiştir. Bir kan değişikliği bir can değişikliği olacak. Bölgenizde ki durumu tahlil eden, ayrıntılı bir raporu en kısa zamanda genel merkeze iletmenizi istiyorum. Bugünden itibaren ‘hayır’ diyenleri anlamak ve onların gönlünü kazanmak için gayret edeceğiz.” dedi.

Ankara’da düzenlenen AK Parti İl Başkanları toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularına yanıt veren Başbakan Binali Yıldırım AK Partinin 2018 yılında kongreye gideceğini duyurdu ve şunları söyledi, “AK Parti zaten bir kongre sürecine girmiştir. Bu yıl içinde il ilçe teşkilatlarındaki kongre sürecimizi tamamlayacağız. Bir kan değişikliği bir can değişikliği olacak. Sonra 2018’den sonra da yerel seçimlere ağırlık vereceğiz. Süreç böyle işyelecek. Kesin sonuçların ilanıyla Cumhurbaşkanımızın partisiyle ilişiği tekrar yasal olarak kurulabilecek. 2018’de olağan kongremizi yapacağız. 3 Kasım 2019 Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlığımızı sürdüreceğiz. Kan değişikliği yapacağız” dedi.

İL BAŞKANLARINA ÇAĞRI

Gazetecilere açıklama yaptıktan sonra toplantı salonuna geçen Yıldırım burada partisinin il başkanlarına seslendi. Konuşmasına başlarken referandum sürecini değerlendiren Yıldırım ‘hayır’ diyenlerde başımızın tacıdır ifadelerini kullandı ve CHP’yi suçladı. Yıldırım CHP hakkında, “Ana muhalefet partisi referandum sonucunu hazmetmek zorunda. Çareyi sokakta aramak kaos ortamı oluşturmak onlara yakışmaz. Kararı millet verdi, bize düşen görev önümüze bakmak. Provokasyonlara gelmeyin tahriklere kapılmayın” dedi.

BAŞBAKANDAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım gündemde olan erken seçim konuşmalarına da açıklık getirdi. Başbakan, “2019’da iki seçim var. Yerel seçimler ve birleştirilmiş Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri. Bunun dışında gündemde herhangi bir seçim yok.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top