DÜNYA

Avusturya’dan Türkiye’ye Küstah Tehdit

Avusturya Türk İslam Birliği’nin Türkiye’den talimat almak ve casuslukla suçlanması üzerine Avusturya hükümeti bir açıklama yaparak Türkiye’ye tehditler savurdu. Avusturya hükümeti tarafından yapılan açıklamada, Avusturya Güvenlik Sözcüsü Pilz, “İddiaların doğru çıkması durumunda Türkiye hükümeti 30 devletle aynı anda baş etmek zorunda kalır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’den talimat  aldığı ve Casusluk iddiaları ile suçlanan Avusturya Türk İslam Birliği, Avusturya hükümeti tarafından inceleme altına alındı. Avusturya Türk İslam Birliği’ni mali yönden mercek altına alan Avusturya hükümeti adına açıklama yapan Avusturya Güvenlik Sözcüsü Pilz, bu iddiaların gerçek olması durumunda devlet kurumlarının ATİB’i feshetmesi gerektiğini dile getirdi. Bununla da yetinmeyen Avusturya Güvenlik Sözcüsü Pilz, Gizli belgeleri Avrupa çapında paylaşırız. Türkiye hükümeti o zaman 30 devletle aynı anda baş etmek zorunda kalır” sözleri ile Türkiye’yi tehdit etti ve Türkiye’den gelecek olan tepkilerden de çekinmediğini söyledi.

İÇİŞLERİ BAKANINA ATİB’E KARŞI HAREKET ÇAĞRISI

Avusturya Yeşiller Partisi Milletvekili ve Güvenlik Sözcüsü Pilz konu hakkında yaptığı açıklamada, MİT’in Avusturya’da 200 ajan ile muhalifleri ve terör örgütü ele başısı Fetullah Gülen yanlılarını takip ederek Ankara’ya rapor ettiği iddialarını gündeme getirdi. Bu konu hakkında İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka’ya seslenen Pliz, bir an önce ATİB’e karşı harekete geçmesini istedi.

30 DEVLETLE AYNI ANDA BAŞ ETMEK ZORUNDA KALIRSINIZ

Avusturya Yeşiller Partisi Milletvekili ve Güvenlik Sözcüsü Pilz’in bu açıklamaları Avusturya basınında geniş yer bulurken, ATİB’in kendi tüzüğüne aykırı hareket ettiğini iddia eden Pliz’in Türkiye için kullandığı “Gizli belgeleri Avrupa çapında paylaşırız. Türkiye hükümeti o zaman 30 devletle aynı anda baş etmek zorunda kalır” ifadeleri de haberlerde yer aldı.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top