GÜNDEM

Avrupa Birliği’nden Flaş Türkiye Kararı!

AB liderler zirvesinin ardından Avrupa Birliği konseyi başkanı Donald Tusk, Türkiye ile bir zirve düzenleneceğini açıkladı.

Avrupa Birliği konseyi başkanı Donald Tusk, AB Liderler zirvesinin ardından yaptığı konuşma sırasında Türkiye ile bir zirve düzenlenmesi için görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

AB ZİRVESİ İÇİN TARİH BELİRLENMEDİ

AB kurumları ve Türk yetkililer arasında önümüzdeki aylarda bir zirve yapılması için yetki alındığı belirtildi. Ancak Donald Tusk, henüz bir tarih belirlenmediğini söyledi.

“YETERİNCE KONUMUZ VAR”

Türkiye ile bu tür toplantı ve formatlarda diyalog halinde olmaları gerektiğini söyleyen Tusk, şu ifadelere yer verdi:

“Sonuca bağlamamız gereken bazı ortak girişimlerimiz var, sadece vize serbestisi değil. Bu konuda bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Türkiye’nin bu konuda yaşadığı bazı zorluklar var, özellikle de terörle mücadele yasasının değiştirilmesinde. Bunun art niyeti olmadığını biliyoruz. Tarafsızca bakınca gerçekten de zor bir durumdalar. Örneğin gümrük iş birliği, sığınmacı konusunda iş birliği gibi böyle bir zirve girişimini meşru kılacak yeterince konumuz var.”

Bir AB yetkilisi ile bu zirvenin büyük ihtimalle baharda düzenleneceğini belirtti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top