GÜNDEM

Apple, Tahtını Google’a Kaptırdı!

Apple’ın marka değeri geçen seneye göre geriledi. Google, dünyanın en değerli markası unvanını aldı.

Bağımsız danışmanlık firması Brand Finance’nin yayınladığı 2017 yılı Global 500 adlı raporda Google’ın marka değerinin geçtiğiniz seneye kıyasla %24 artış gösterdiği ve 109,5 milyar dolara yükseldiği belirtildi. Geçen sene raporda Google’ın marka değeri 88,2 milyar dolar olmuştu. Böylece Google, Apple’ı geride bıraktı ve dünyanın en değerli markası oldu.

ARAMA MOTORUNUN BAŞARISI

Raporda, dünyanın en büyük markalarının müşterilerine ulaşmasını sağlayan Google’ın arama motorunun başarısına dikkat çekti. Şirketin bu hizmetten sağladığı reklam gelirlerinin geçen seneye göre %20 yükseldiği öğrenildi. Ayrıca raporda Apple’ın marka değerinin geçen seneye kıyasla %27 azaldığı ve 107,1 milyar dolara düştüğü belirtildi. Şirketin geçen sene marka değeri 145,9 milyar dolar olmuştu.

Böylece Apple, ikinci sıraya gerilemiş oldu.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top