DÜNYA

AP Kararının Ardından İngiltere’den Türkiye’ye Destek

AP’nin Türkiye’nin AB müzakereleri sürecinin dondurulması ile ilgili verdiği kararın ardından dünya devi İngiltere’den Türkiye’y destek geldi.

İngiltere Dış İşleri Bakanlığı, AP’nin Türkiye hakkında kararının ardından destek veren bir açıklamada bulundu. Bakanlık, “Birleşik Krallık, Türkiye’de reformları teşvik etme, istikrarı sağlamlaştırma ve Türkiye’deki güvenlik ile göç gibi ortak sorunları çözmedeki taahhütlerini sürdürmektedir.” dedi.

İngiltere, Avrupa Birliği’ne katılım sürecine bağlı olan ülkeyi desteklemelerini sürdüreceklerini söyledi.

“İNGİLTERE DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEK”

İngiltere Dış İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Birleşik Krallığın, Türkiye reformlarını teşvik etme, istikrarı sağlamlaştırma, Türkiye’deki güvenlik ve göç gibi ortak sorunları çözmede taahhütlerin devam ettiğini belirti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Birleşik Krallık, gerekli koşulları karşılayan, Avrupa Birliği’ne katılım sürecine bağlı olan ülkeleri desteklemeye devam edecektir. Aday ülkeler, tam üyelik koşullarını karşıladıkları zaman, Avrupa Birliği üyeleriyle birlikte karar verecektir. Bu da hala uzak bir durum olarak gözükmektedir.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top