Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Ankara Kulisleri Kaynıyor: Referandum 23 Nisan’da!

Ankara Kulisleri Kaynıyor: Referandum 23 Nisan’da!

AKP ve MHP milletvekillerinin oy çoğunluğu ile yeni anayasa düzenlemesi ve başkanlık sisteminin meclisten geçmesi halinde referandum tarihi 23 Nisan olabilir.

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün TBMM’de sürpriz bir görüşme yaptı. Bahçeli’nin mecliste bulunan makam odasındaki görüşmede, Meclis’in feshi Cumhurbaşkanı’nın kararname çıkarma yetkisindeki pürüzler konuşuldu.

AKP 316 VEKİLLE KARARIN ARKASINDA YER ALDI

AKP tarafından tamamlanan imzaların ve teklifin en geç Cuma günü TBMM’ye sunması bekleniyor. Meclis başkanı İsmail Kahraman oy kullanamayacağı için AKP, 316 vekille tam kadro teklifinin arkasında duracak.

MHP’DEN 35 MİLLETVEKİLİ EVET DİYECEK

MHP’nin mecliste toplam 39 milletvekili var. Ancak MHP’li 4 vekil daha önce bu teklife “hayır” diyeceğini açıklamıştı. Bu nedenle MHP’nin diğer 35 milletvekilinden fire vermemesi bekleniyor. AKP ve MHP bu şekilde hareket ederse, 351 oy ile teklif meclisten geçecek ve referandum yolu açılacak.

REFERANDUM 23 NİSAN’DA OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayının ardından 60 günlük referandum süreci başlayacak. Bu sürenin dolmasının ardından ilk Pazar günü de referandum yapılacak. Sürecin belirtildiği gibi işlemesi halinde referandumun 23 Nisan 2017 tarihindeki Pazar gününe gelme ihtimali var.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top