GÜNDEM

Anayasa Görüşmelerinden Önce Meclis’in Önü Karıştı!

Anayasa görüşmelerinin başlamasıyla beraber meclis önünde de karışıklıklar meydana geldi.

TBMM’de bugün, AKP ve MHP ‘nin üzerinde anlaşarak Genel Kurul’a getirdiği Başkanlık Anayasası hakkında görüşmeye başlayacak. kritik oturum ise saat 14:00’de başladı. Meclis’teki anayasa görüşmelerinin tahmini olarak 14 gün sürmesi planlanıyor. Bu teklifin ise en az 330 oyla meclisten geçmesi bekleniyor ve bunun ardından da Türkiye’nin referandum sürecine gireceği biliniyor. AKP ise teklifini geçirebilmesi için MHP’nin desteğine ihtiyaç duyacak.

MECLİS’İN ÖNÜNDE KARGAŞA

CHP’li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu STK ve avukatlardan oluşan bir grup ise Meclis’in Dikmen kapısında anayasa değişiklik teklifine ilişkin görüşmeleri protesto etmek üzere toplandı. Ancak bu protestoya çevik kuvvet ekipleri biber gazı ile müdahale etti. “Başkanlık sistemine hayır” demek için için TBMM önüne gelen vatandaşlar ve polisin gerginlik dolu bekleyişi ise hala devam ediyor.

ERDOĞDU: MECLİS KUŞATILMIŞ DURUMDA

CHP’li Aykut Erdoğdu, meclis önünde yaptığı konuşmada ise , “TBMM şuan kuşatma altında. TBMM kendi polisimiz tarafından kuşatma altına alınmış durumda. Yazık o gencecik polis çocuklara talimat vermişler. Cumhuriyet’i yıktırmayacağız. Hainlere bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top