Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Anayasa Değişikliğine Göre Milletvekili Sayısı Değişiyor!

Anayasa Değişikliğine Göre Milletvekili Sayısı Değişiyor!

Anayasa değişikliğinin maddelerinin oylamasında çıkan sonuçlara göre ilk 2 madde kabul edildi. Milletvekili sayısının 600’e çıkarılmasına karar verildi.

TBMM Genel Kurulu’nda anayasa değişikliği teklifinin 1. turunda, teklifin 1. maddesine 347 kabul, 132 ret oyu geldi. Genel kuruldaki gizli oylamaya 484 milletvekili  katıldı. Teklifin 1. turunun 2. maddesine ise 343 kabul, 133 ret oyu geldi. Genel kuruldaki gizli oylamaya 480 milletvekili katıldı.

BAŞBAKAN CHP’Lİ VEKİLLERLE SOHBET ETTİ

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, oyunu kullanırken partisinin milletvekilleriyle beraber fotoğraf çektirdi. Yıldırım, oyunu verdikten sonra bir süre CHP Grup Başkan vekili Engin Altay ve CHP’li bazı milletvekilleri ile sohbet etti.

TEKLİFİN BİRİNCİ MADDESİ

Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin birinci maddesinde Anayasa’nın “yargı yetkisi” başlığında değişikliğe gidilecek.

Buna göre yargı yetkisinin, Türk milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılacağına dair hüküm, “bağımsız ve tarafsız” mahkemelerce kullanılacağı şeklinde değişecek.

TEKLİFİN İKİNCİ MADDESİ

Teklifin kabul edilen ikinci maddesinde ise milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkarılacak.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top