YAŞAM

Alibaba, 1 Saatte 5 Milyar Dolar Satış Yaptı!

Çin’deki en büyük alışveriş sitesi Alibaba, Bekarlar Günü’nün ilk bir saati içerisinde 5 milyar dolarlık satış yaptı.

Çin’de yer alan online alışveriş sitesi Alibaba, dünyanın en büyük sanal alışveriş etkinliği olarak kabul edilen 11 Kasım Bekarlar Günü’nü ilk 7 dakikası içerisinde 1,43 milyar dolar, ilk 1 saati içerisinde ise 5 milyar dolar satış gerçekleşti.

Çin Komünist Partisi’nin resmi yayın organlarından alınan bilgiler doğrultusunda Çin’de Bekarlar Günü olarak kabul edilen 11 Kasım tarihinde, dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan AliBaba, 1 saat içinde 5 milyar dolarlık satış yaptı.

MOBİL CİHAZLARDAN ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞI

Geçtiğimiz yıl Bekarlar Günü’nde ilk bir saat içerisinde 3.9 milyar dolarlık satış yapan e-ticaret sitesi, bu yıl ise satışlarında %25’lik bir artış sağladı. Bu özel günün ilk bir saatinde yaklaşık olarak 5 milyar dolarlık satış yapıldı ve şirket kendi rekorunu kırdı. İlk bir saat içindeki alışverişlerin büyük bir bölümü ise mobil cihazlardan yapıldı.

Çin’de internetten yapılan alışverişlerin %84’ü Alibaba ismi verilen site üzerinden gerçekleştiriliyor. Ülkedeki onlarca önemli sanal alışveriş sitesi, günler öncesinden Bekarlar Günü için özel promosyonlar yaptı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top