GÜNDEM

Ali İsmail Korkmaz Davasında Polisler Hakkında Şok Karar!

Ali İsmail Korkmaz davasında, sanık polislere verilen 10’ar yıl hapis cezaları Yargıtay tarafından onandı.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Eskişehir’de düzenlenen Gezi Parkı eylemlerinde üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesi davasında sanık polis memurları Mevlüt Saldoğan’a verilen 10 yıl 10 ay ve Yalçın Akbulut’a verilen 10 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

Yargıtay tarafından daha önce usul yönünde bozulan davada Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından usul eksikliklerinin giderilmesi tarafından yeniden Yüksek Mahkemeye başvuruldu. Sanıklardan Mevlüt Saldoğan ve Yalçın Akbulut’un cezasının 10 yıl ve üzerinde olması nedeniyle temyiz duruşması da yapılmıştı. Duruşma sırasında sanıkların avukatlarını dinleyen heyet, dosya üzerindeki temyiz incelemesini tamamladı ve kararını açıkladı.

2 POLİSE 10 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, sanık polis memuru Saldoğan’a verilen 10 yıl 10 ay, sanık polis memuru Akbulut’a verilen 10 yıl hapis cezası ve diğer sanıklara verilen hapis cezalarını onadı.

Sanık polis memuru Ebubekir Harlar için “kasten yaralama sonucu ölüme neden olma” suçundan verilen hapis cezası, eksik tayinden dolayı bozuldu. Daire, Harlar hakkında “suçun yardımcısı” olmadığını “suçun faili” olduğunu belirtti.

Sanık polis memurları Hüseyin Engin ve Şaban Gökpınar hakkında beraat kararları onandı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top