SAĞLIK

Alerji İçin Vazelin Yöntemi! Burum Kenarlarına Sürmeniz Yeterli!

Bahar yaklaşırken baharın sorunlu tarafı olan alerjiler için Yrd. Doç. Dr. Ahmet Selvi basit bir yöntem sundu. Selvi alerjilerin hafifletilmesi için burun kenarlarına vazalin sürülmesinin etkili olacağınız söyledi. Ahmet Selvi bahar alerjisini hafifletmek için vazalin yöntemini ısrarla önerdi.

Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Selvi, baharın yaklamasıyla bahar alerjisi probleminin fazlasıyla yaşanacağı zamanlar için önemli bir yöntem sundu. Selvi, bahar alerjisine karşı kişilere dışarı çıkmadan önce burun kenarlarına ve dudak üstlerine vazalin sürmelerini önerdi. Bunun vbazalin2in daha birçok sorun için etkili bir yöntem olduğunu açıklamalarına ekleyen Selvi bahar alerjisi sorunu için vazalin yönteminin oldukça etkili olduğunun altını önemle çizdi.

BAHAR ALERJİSİNİN TETİKÇİSİ HAVA KİRLİLİĞİ

Bahar alerjisinin kişilerde en yaygın olarak görünen alerji tiplerinden olduğunu belirten Selvi, yaptığı belirtilerle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Belirtilerde en çok burun tıkanıklığı, burun akıntısı, gözlerde sulanma, batma, peş peşe hapşırık, geniz akıntısı görülüyor. Bazen de alt solunum yoluna ait şikayetler görülebilir. Göğsümüzde hırlama, ötme hissi, öksürük, nefes darlığı en çok gördüğümüz şikayetler arasında. Teknoloji ilerledikçe alerji çeşitliğinin, sıklığının arttığı, hatta kırsal hayat ile kent yaşamı arasında da farklılıklar olduğu biliniyor. Hava kirliliği, yaşadığımız ve çalıştığımız ortamlar ideal ortamlar olmaktan uzak olduğundan dolayı bu tür alerjenlere maruz kalma riskimiz artmasından dolayı böyle şikayetler daha çok oluyor.” dedi.

HAVA KİRLİLİĞİ DİĞER ÜLKELERE GÖRE ÇOK DAHA FAZLA

Alerjilerde hava kirliliğinin büyük etken olduğunu belirten Dr. Ahmet Selvi bu konuda ülkemizin diğer ülkelere göre daha fazla hava kirliliği barındırdığını da açıkladı. Ülkede ki sanayileşme, trafik gibi etkenlere değinen Selvi, özellikle de büyük kentlerde bu durumun çok daha yaygın olduğu söyleyerek alerjisi olan kişilerin hava kirliliğinden olumsuz etkilendiğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top