GÜNDEM

Aladağ’da Geciken Yurt Yatırımı Sevindirmedi

Adana Aladağ’da çıkan yurt yangınının ardından yeni yurt yapımı haberi Aladağlıları sevindirmedi.

Adana’nın Aladağ ilçesinde eski yurt binasının yıkılması nedeniyle “Süleymancılar” cemaatine ait özel kız yurduna nakledilen ve çıkan yangının ardından bu öğrencilerden 10 tanesini hayatını kaybetmesinden sonra, yeni yurt binasının yapımına ancak geçen ay başlandığı öğrenildi.

300 KİŞİLİK YURT

İller Bankası’nın hibe olarak 8.5 milyon lira ihale ile yaptıracağı yurt daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek. Daha önce yıkılan binanın yerine temeli atılan yurdun projesine göre, yurdun yarısı erkekler, yarısı kızlar için planlandı. İlçedeki 4 okulun bulunduğu kompleksin ortasında yer alan eski yurt Adana depreminden sonra inşa edilmesine rağmen bir sonraki depremde hasar görmüştü. Onarıldıktan sonra kullanılan yurt, 2 yıl önce çürük raporu nedeniyle yıkılmış ve yeni yurt için beklenilmeye başlanmıştı. goog

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kız öğrenciler için yurt eksikliği giderilmeyince kurulan dernek yanan binayı yaptırmış ve kız öğrencileri buraya yerleştirmişti.

“ESKİ YURT YIKILMADAN ÖNCE…”

İLBANK’ın yeni yurt binasının teslimi 2018 yılının ilk ayı olarak ihale edilmişti. Yaşanan acı olaydan sonra ise yurt yapımının hızlandırılmasına karar verildi. Henüz temel atma töreni yapılmadığı için yeni yurt yapımından haberdar olmayan Aladağlılar yangın faciasının ardından gelen bu bilgiye sevinmediler.  “Eski yurt yıkılmadan önce tedbir alınsa, bu canlar gitmezdi” dediler.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top