GÜNDEM

AKP, Partili Cumhurbaşkanlığı Konusunda Israr Ediyo

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Başkanlık sisteminde Cumhurbaşkanı’nın partili olacağını ve “partili” özelliğinin olmazsa olmaz olduğunu belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Anadolu Ajansı’nın Editör Masası toplantısında gündeme ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eroğlu, Başkanlık sistemi hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

BAHAR AYLARINDA REFERANDUM OLABİLİR

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Anayasa değişikliği ile ilgili olarak “Başbakanımız, Sayın Devlet Bahçeli ile görüştü. Neticede teklif kendilerine verildi. Onlar da inceledikten sonra yüce Meclis’e sevk edilecek. Oylanacak. Muhtemelen 330’un üzerinde oy alacağımızı tahmin ediyoruz. Diğer partilerden de buna katılacaklar var, benim bildiğim kadarıyla. Dolayısıyla millete gidecek. Belki önümüzdeki bahar aylarında bir referandumla neticelenebilir diye düşünüyorum.” dedi.

“PARTİLİ OLMAZSA OLMAZ”

Bakan Eroğlu, seçim ya da siyasi yarışın yapılacağı makam hakkında da Cumhurbaşkanı’nın partili olmasını istediklerini belirtti ve  “Bundan sonra partili cumhurbaşkanlığı için yapılacak, partili olmazsa olmaz, partili olması şartı düşünüyoruz.” diyerek AKP’nin kesin tavrını ortaya koydu.

SİSTEM DEĞİŞECEK ADI AYNI KALACAK

Bakan Eroğlu, Türkiye’nin stratejik bir noktada olduğunu ve bu durumda da millete gidilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca sistemin başkanlık olduğunu ancak adının yine Cumhurbaşkanlığı kalacağını da belirtti.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top