ASAYİŞ

Akın Öztürk’ün Eski Emir Subayı Gözaltın Alındı!

Kayseri merkezli olarak düzenlenen operasyonda Akın Öztürk’ün emir subayı da gözaltına alınanlar arasında yer aldı.

Kayseri merkezli olarak yürütülen FETÖ operasyonu kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 79 kişi için 11 farklı ilde geniş çaplı operasyon başlatıldı. Gözaltına alınan şüpheliler arasında ise eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şura üyesi Orgeneral Akın Öztürk’ün eski emir subayının da yer aldığı öğrenildi. A.Ü. adlı emir subayının 15 Temmuz gecesi Akın Öztürk ile yaptığı telefon görüşmelerinden nedeniyle gözaltına alındı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından başlatılan operasyon yalnızca Kayseri’de değil; İstanbul, Ankara, Bursa, Elazığ, Yozgat, Konya, Bitlis, Adıyaman, Sakarya ve Aksaray’da yürütülüyor.

EV VE İŞ YERLERİNDE ARAMALAR YAPILIYOR

Operasyonlarda aralarında FETÖ’nün Sosyal Güvenlik Kurumu sorumlusu ve bir de noterin bulunduğu 79 kişinin gözaltı işlemleri devam ederken, şüphelilerin evlerinde ve iş yerlerinde de bazı aramalar yapıldı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top