GÜNDEM

Ak Parti, Başkanlık İçin İlk Adımı Resmen Attı!

AKP, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa için ilk adımı resmi olarak attı ve taslak metnini MHP’ye iletti.

AKP, Başkanlık sistemini de içeren anayasa taslak metnini resmi olarak MHP’ye iletti. İki partinin ortak olarak komisyon kuracak ve taslak üzerinde çalışacak. Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi düzenlemesi için kritik bir hafta başlıyor. AKP tarafından hazırlanan  taslak, MHP’ye iletildi. Süreç içerisinde ise kararı liderler verecek.

ORTAK KOMİSYON KURULACAK

Anayasa değişikliği ile ilgili süreçte, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen görüşmenin ardından hızlanmalar görülmüştü. MHP Lideri Bahçeli, ilk değerlendirmesini sosyal medya hesabı üzerinden yapmıştı. Bahçeli, ”Henüz somut bir siyasi mutabakat sağlanmamış olsa da önümüzdeki sürecin Türkiye’deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim” demişti.

Her iki partinin de 2 veya 3’er üye vermesiyle bir komisyon kurulacak ve taslak üzerine çalışmalar yapılacak.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top