YAŞAM

Aids Testi Yapan USB Üretildi!

DNA Electronics, AİDS hastalığını tespit eden ve verilerini bilgisayar ortamına aktarmayı başaran bir USB üretti.

Imperial College London’da görevli olan araştırmacıların da katkılarıyla bir damla kan nedeniyle ortaya çıkabilen AİDS hastalığına neden olan HIV virüsünü tespit edebilen USB üretildi. DNA Electronics tarafından üretilen bu cihaz, hem usb olarak kullanılabiliyor hem de AİDS testi yapabiliyor.

SONUÇLAR %95 ORANINDA TUTARLI

DNA Electronics, geliştirdiği cihaz ile HIV virüsünün kolay bir biçimde tespit edilmesinin yanında AİDS hastalarının durumlarının denetlenmesini de kolaylaştırıyor. USB, cihazın kan testinden edindiği bilgileri bilgisayar ortamına aktarabiliyor. Böylece doktorlar sonuçlara kolay bir biçimde ulaşıyor. Hatta AİDS hastalığının gidişatı ve hastaların ilaçlarını düzenli olarak kullanıp kullanmadığı bile kontrol edilebiliyor.

Cihaz 1000 hasta üzerinde test edildi ve %95 oranında sonuçlar tutarlı çıktı. Bu cihazların üretilmesi planlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top