GÜNDEM

Ahmet Türk Tutuklandı, Yerine Kayyum Atandı

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk tutuklandı ve yerine kayyum atandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan’ın tutuklanmalarının ardından görevlerinden uzaklaştırıldıkları belirtildi.

AHMET TÜRK GİTTİ, MARDİN VALİSİ GELDİ

İçişleri Bakanlığı basın merkezinden yapılan açıklamada Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Türk ve Siirt Belediye Başkanı’nın görevlerinden uzaklaştırıldıkları, Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın vekil olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na atandığı belirtildi. Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad ise Siirt Belediye Başkan Vekili olarak atandı.

AHMET TÜRK HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Şüpheli listesinde yer alan Ahmet Türk hakkında, “devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, silahlı terör örgütüne para temin etmek ve üye olmak, görevini kötüye kullanmak, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti’ni, TBMM’yi alenen aşağılamak” suçlamalarından dolayı soruşturma açıldı.

SİİRT BELEDİYE BAŞKANI’NA TUTUKLAMA

Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan hakkında ise “PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak” ve örgüt lehinde propaganda yapmak gibi suçlamalardan soruşturma başlatıldı ve 16 Kasım’da gözaltına alındı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top