TEKNOLOJİ

Agario Oyun Furyası Herkesi Sarıyor

Gün içinde eğlenceli vakit geçirmek istediğimizde ya da günlük hayattan uzaklaşmak istediğimizde oyun oynayarak vaktimizi değerlendiririz.

Böyle durumlarda her türlü oyunu oynamayanlar, oyun konusunda seçici olanlar için son zamanlarda Emre DÖNGEL tarafından geliştirilen ve pek çok kişiyi etkisi altına alan agarabi agario oyununu tavsiye edebiliriz.

Oyun ilk başlandığında çok basit görünüme sahip fakat daha sonra ortaya çıkan mücadele hırsı ve büyüme isteği oyunu vazgeçilmez bir tutku haline çeviriyor. Bu yüzden agario oyunu hızla herkesi etkisi altına alıyor. Basit oyun kuralları ve oynama tekniği bulunan oyunun bu basit görünüşünün altında yatan muhteşem bir cazibesi bulunuyor. Kurulumu oldukça basit olan agario private server sayesinde alacağınız bir nick ile hemen oyuna başlıyorsunuz.

Agario Oyununun Kuralları

Bireysel ya da grup halinde oynayabileceğiniz bu oyun bir browser oyunudur. Tarayıcı üzerinden size oynamanız için sunulan agario private server oyununda yapmanız gereken şey çok basit. Oyunda size verilen balonu büyüterek belli bir seviyeye ulaşıyorsunuz. Büyümek için rakiplerinizi yemeniz gerekiyor. Belli bir büyüklüğe erişince agario oyunu daha zevkli bir hal alıyor ve tüm rakiplerinizi yiyebilecek bir yapıya sahip oluyorsunuz.

Balonunuz büyüdükçe hızınız düşüyor bu yüzden daha dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Oyunu grup halinde oynamak isterseniz, tahmin edeceğiniz gibi grubunuzu siz belirleyemiyorsunuz. Belli bir grubun içinde yer alarak savaşıyorsunuz. Oyunda leveller ile hareket edilmediğinden rakipleriniz tarafından yenmeniz halinde sıfırdan tekrar oyuna başlıyorsunuz.

e2

Agario Oyununda Tuşların İşlevleri

Agario ve agar oyunu oynamak için agario private server kurulumunu yaptıktan sonra oyunu oynamak için ihtiyacınız olan sadece iki tuş vardır. Bunlardan birinci tuş, boşluk tuşu iken ikincisi w tuşudur. Boşluk tuşu sayesinde belli bir büyüklüğe eriştikten sonra bölünebiliyorsunuz. Boşluğa her bastığınızda agar.io oyununda hücre sayınız ikiye katlanıyor. Yani tek hücreniz varsa bu tuş sayesinde iki hücreye ya da iki hücreniz varsa dört hücreye bölünebiliyorsunuz.

W tuşunu ise arkadaşlarınıza ya da takımınıza parça desteği sağlamak amacı ile kullanabiliyorsunuz. Fakat bu parçaları gönderirken dikkatli davranmalısınız çünkü bu parçaların agario oyunu içerisinde rakipler tarafından yutulma tehlikesi bulunmaktadır. Parçaları gönderirken dikkatli olmanız dışında parçaları yerken de dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü oyunda hızlı bir büyüme yakalarsanız anında rakiplerinizin dikkatini çekmektesiniz. Oyunu tuşlar dışında Mouse ile de oynayabilirsiniz.

Agario Private Server de Simgeler Oluşturma

Oyun içerisinde ülkelere göre simgeler bulunuyor. Kurulan agario private server ile her ülkeye özel simgeler bulunuyor. Bu simgeleri alabilmeniz için yapmanız gereken tek şey oyuna ilk girdiğinizde nick bölümüne ülke kodunuzu girmek. Bu işlem sayesinde Türk bayrağı gibi özel simgeleri kullanabilirsiniz. Arjantin, Avustralya, Kanada, Almanya, Hindistan, Türkiye, İran, Rusya gibi çok farklı ülke simgeleri bulunan oyunda Türk bayrağı simgesi için gereken kodu ilk girişte nick bölümüne yazmanız.Site Adresi : http://agarabi.com/

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top