DÜNYA

Adolf Hitler’in Doğduğu Ev Yıkılıyor

Dünyaca ünlü zalim diktatör Adolf Hitler’in evine kamulaştırma yoluyla el koyulacak ve ardından da yıkılacak.

Yukarı Avusturya eyaletine bağlı ve 18 bin nüfusu bulunan  Braunau am Inn kasabasında bulunan Adolf Hitler’in doğduğu evin yıkılacağı açıklandı. Bu kararın ardından evi son kez görmek isteyenler Hitler’in doğduğu eve akın ettiler. Bazı ziyaretçiler evin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

“TARİHTEN DERS ALINACAK UNSUR”

Anadolu Ajansı muhabirine konuşan Oliver Sowa, Almanya’nın Nürnberg kentinden Hitler’in doğduğu evi görmeye geldiğini ifade etti. Binanın yıkılmasını doğru bulmadığını söyleyen Sowa, “Nürnberg’de de Hitler’in kullandığı kongre binası, şu anda belge müzesi olarak kullanılıyor. Bu tarz binaların durması aslında daha iyi. Çünkü geçmişten bir uyarıdır. Bence bu bina tarihten ders alınacak unsur olarak kalmalı” dedi.

hitlerin doğduğu ev ile ilgili görsel sonucu

“HİTLER’İ HATIRLATACAK BİR ŞEY İSTEMİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak soyadını vermeden konuşan Stefan ise, ülkede Hitler’i hatırlatacak herhangi birşey görmek istemediklerini söyledi. “Hitler’in doğduğu evin yıkılması kararını olumlu buluyorum. Çünkü burada Hitler’i hatırlatacak bir şey istemiyoruz. Ben de buranın faşistler için bir toplanma yerine dönüşmesini istemiyorum.” ifadelerini kullanarak Hitler’e olan nefretini belli etti.

İÇİŞLERİ BAKANI AÇIKLADI: YIKILACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Avusturya İçişleri Bakanı  Wolfgang Sobotka, evin kamulaştırılacağını ve daha sonra da yıkılacağını söyledi. Sahibi Gerlinde Pommer tarafından satışına izin verilmeyen eve, hükümet tarafından kamulaştırma yoluyla el koyulacak.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top