GÜNDEM

Adliye’de 6 Ayda Biriken Eşyalar Şok Etti

Son 6 ayda Anadolu Adalet Sarayı’na girişlerde arama yapan güvenlik görevlilerinin yakaladığı eşyalar herkesi şok etti. Adliye girişinde unutulan ya da suç aleti olma niteliği taşıdığı için el konulan aletler sergilendi. Eşyaların arasında neler vardı neler?

Anadolu Adalet Sarayı girişinde güvenlik görevlilerinin yaptığı aramalarda son 6 ayda yakalanan suç aletleri ve adliyenin emanetine bırakılan eşyalar herkesi şaşırttı. Adliyede sergilenen eşyalar içinde neler yoktu ki?

6 AYDA 7 BİN MALZEME YAKALANDI

Anadolu Adliyesi’nde bulunan Şehit Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu’nda son 6 ayda adliyede yakalanan eşyalar sergilendi. Yakalanan malzemelerin tam 7 bin 500 adet olduğu açıklanırken, malzemelerin çoğunlukla çoğunluğunu bıçak, odun, makas gibi suç aletlerinden oluşuyor. Yakalanan malzemelerin güvenlik görevlileri tarafından yapılan üst aramalarında, x-ray cihazlarında, otopark girişinde arabaların içinde bulunan suç aletlerinden ve vatandaşların emanette unuttuğu eşyalardan oluştuğu öğrenildi.

NELER YOK Kİ?

Adliye Sarayın’da açılan sergide bulunan aletler arasında gerçekten de akıllara durgunluk verecek şeyler var. Bunların başında cep telefonu görünümlü şok cihazı, granit spirali, kazma, kürek, balta, keser, çatal gibi ilginç malzemeler geliyor. Yakalanan sopaların üzerinde bulunan yazılar ise oldukça ilgi çekiyor. Bir çok sopanın üstünde “haydar”, “hakyemez”, “ağrı kesici”, “cennetten çıkma” gibi yazılar bulunuyor.

GERİ DÖNÜŞÜM ŞEKLİNDE DEĞERLENDİRİLECEK

Başsavcı Fehmi Tosun konu hakkında yaptığı açıklamada, “Ekonomik olarak değerlendirilebilecek olanları değerlendireceğiz. Mesela makasları ihtiyaç olan birimlerimizde kullanabiliriz. Metalleri eritebilecek bir metal fabrikasına verip erittirebiliriz, tekrar geri dönüşüm şeklinde. Geri dönüşüm şeklinde tekrar ekonomiye kazandırmayı düşünüyoruz. Sopaları odunculara verip yaktırabiliriz” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top