ADANA

Adana’daki Yurt Yangını İle İlgili 6 Gözaltı!

Adana’da öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili olarak 6 kişi gözaltına alındı.

Adana’nın Aladağ ilçesindeki özel öğrenci yurdunda çıkan yangında çocuk yaştaki 11 öğrenci ve 1 de yurt çalışanı hayatını kaybetti. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında aralarında yurt müdürünün de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

YURT MÜDÜRÜ, 3 EĞİTMEN, 2 HİZMETLİ

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yaptığı açıklamada Adana’daki özel öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında yurt müdürü, 3 eğitmen ve 2 hizmetlinin gözaltına alındığını söyledi.

KİMLİKLER DNA TESTİ İLE BELİRLENECEK

Başsavcı Yeldan, yangında hayatını kaybeden 12 kişiden, Adli Tıp Kurumu Adana Grup Başkanlığına DNA testi için getirilen 9’unun cenazesi ile bu kişilerin yakınlarından alınan DNA örneklerinin eşleştirilmek üzere İstanbul’a gönderildiği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU “BU ACININ TARİFİ YOK” DEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’daki yangın ile ilgili yaptığı açıklamada “Aladağ’dan gelen haber yüreklerimizi parçaladı, bu acının tarifi yok. Öğrenci yurdunda yitirdiğimiz evlatlarımıza rahmet diliyorum.” dedi. dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top