DÜNYA

Açık Tehdit: Türk Savaş Uçakları Düşürülecek

Dün, YPG’nin bulunduğu bölgelerin bombalanmasının ardından Suriye’den açık tehdit geldi: Hava sahamıza giren Türk jetleri vurulacak.

Rus haber ajansı Sputnik’in haberine göre, Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında Suriye’nin kuzey topraklarında YPG mevzilerine hava saldırısı düzenlenmesinin ardından Suriye tarafından tehdit geldi.

Türk Jetleri Düşürülecek

Suriye tarafından şu açıklama yapıldı: “Suriye hava sahasını bir kez daha ihlal etmeye çalışacak Türk savaş uçaklarının icabına bakılacak ve tüm imkanlar kullanılarak düşürülecektir.”

Yapılan açıklamada, Türkiye’nin Çarşamba günü YPG’nin bulunduğu bölgelere yaptığı hava saldırısında 150 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi. TSK’dan operasyonla ilgili yapılan açıklamada ise YPG’nin yeni kontrol altına aldığı bölgede bulunan 18 hedefe 26 bomba atıldığı ve harekat sonucunda 160-200 YPG’linin öldürüldüğü belirtilmişti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top