Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
ABD’ye Terör Tepkisi: Aklınızı Mı Yitirdiniz?

ABD’ye Terör Tepkisi: Aklınızı Mı Yitirdiniz?

İbrahim Kalın, PYD/YPG’nin PKK ile ilişkisi olmadığını belirten açıklamayı paylaşan ABD merkezz komutanlığına sitem etti.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekterer Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD merkez genel komutanlığının (CENTCOM) sosyal medya hesabı twitter’da PYD/YPG’nin oluşturduğu yapının PKK ile ilişkisi olmadığını iddia eden açıklamasına tepki gösterdi.

“BU BİR ŞAKA MI, AKLINIZI MI YİTİRDİNİZ?”

İbrahim Kalın, resmi twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bu bir şaka mı yoksa CENTCOM aklını mı yitirdi, buna kimsenin inanacağını düşünüyor musunuz? ABD terörist grubu meşrulaştırma çabasına son vermeli.” dedi ve tepkisini gösterdi.

PYD’NİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTI

CENTCOM, twitter hesabından SDG imzası taşıyan ve büyük bir bölümünü PYD/YPG oluşturduğu yapının PKK ile ilişkisi olmadığını iddia eden açıklamayı paylaşmış ve üstüne de “SDG, PKK ile herhangi bir bağının veya ilişkisinin olmadığını onaylıyor.” ifadelerine yer vererek adeta PYD’nin sözcülüğünü yapmıştı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top