GÜNDEM

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Görevden Alınabilir!

ABD’nin Ankara Büyükelçisi’nin Donald Trump’ın gelmesinin ardından değişeceği iddia edildi.

Sözcü gazetesinin yazarı Zeynep Gürcanlı, Donald Trump’ın ABD’nin Ankara Büyükelçisi olan John Bass’ı görevden alacağını iddia etti. Ankara kulislerinde Trump ile beraber John Bass’ın da değişeceği yönünde bilgiler dolaştığı belirtildi. Zeynep Gürcanlı “Bass’ın en geç mayıs ayına kadar değiştirileceği kulislerde sıkça dile getiriliyor” dedi.

Zeynep Gürcanlı’nın yazısındaki John Bass bölümü:

ABD’deki Başkanlık seçimlerinin ardından gözler Yeni Başkan Donald Trump’ın ilk yüz gününe çevrildi.

 ABD’de ilk yüz gün, yeni Başkan’ın izleyeceği politikaların temellerini atması açısından önemlidir. Başkan bütçeyi hazırlar, kabinesi ve çalışacağı devlet görevlilerini bu dönemde atar.

“GÖREVDEN ALINABİLİR”

ABD’de her yönetim değiştiğinde, sadece hükümet üyeleri değil, yaklaşık 4 bin devlet yöneticisi de değişir. Değişenlerin başında da büyükelçiler gelir.

Ankara kulislerinde, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ın da bu yüz gün içinde değişecek isimler arasında olduğu konuşuluyor. Bass’ın en geç mayıs ayına kadar değiştirileceği kulislerde sıkça dile getiriliyor.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top