DÜNYA

ABD’den Fethullah Gülen Hakkında Sevindiren Açıklama

ABD yeni Başkanı Donald Trump’ın başdanışmanı, Türkiye’ye Gülen’in iadesi konusunda güzel haberler verdi.

ABD Başkanlığı’na seçilen Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın güvenli ve istihbarat başdanışmanı, Türkiye’yi bir öncelik olarak kabul edecek şekilde tüm dış politikanın yeniden düzenleneceğini belirtti.

Trump’ın kuracağı kabinede adı Savunma Bakanlığı ile geçen başdanışman Flynn, ABD’De yayın yapan siyasi analiz sitesi The Hill için “Müttefikimiz Türkiye Bir Krizin İçinde ve Desteğimize İhtiyacı Var” başlığını alan bir yazı paylaştı.

ABD DIŞ İLİŞKİLERİNİ YENİDEN DÜZENLEYECEK

Kaleme aldığı yazısında Barack Obama döneminde Türkiye’nin yeteri kadar anlaşılamadığını belirten Flynn, “Türkiye’yi bir öncelik olarak kabul edecek şekilde dış politikamızı yeniden düzenlememiz gerekiyor.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca ABD’nni FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e bir sığınak olmaması gerektiğini söyleyen başdanışman,  “Arka bahçemiz Pensilvanya’ya rahatça yerleşmiş olan bu maskeli terör ve istikrarsızlık kaynağı tarafından Washington’ın gözü boyanırken NATO müttefikimiz Türkiye’ye engel olmak mantıksızdır. Türkiye’nin bakış açısıyla Washington, Türkiye’nin Usame bin Ladin’ine sığınak oluyor. 11 Eylül’den sonra Usame bin Ladin’in Türkiye’de güzel bir köyde yaşadığını ve aynı anda da Türk vergi mükelleflerinin vergileriyle fonlanan 160 okulu işlettiğini öğrenseydik ne yapardık?” diyerek Türkiye’ye yeşil ışık yaktı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top