DÜNYA

AB Yetkililerini Taşıyan Uçak Düştü: 5 Ölü!

Malta’da 5 AB yetkilisini taşıdığı iddia edilen uçak düştü. Uçaktan kurtulan olmadığı öğrenildi.

Malta’da Avrupa Birliği yetkilileri Frontex çalışanlarını taşıyan uçak düştü. Kaza nedeniyle en az 5 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Hayatın kaybedenlerin kimliklerinin henüz belirlenmediği öğrenildi. Yetkililer ise havalimanında çalışmaların devam ettiğini ve uçuşların da Sicilya Adası’na yönlendirildiğini söyledi. Malta Today gazetesinde verilen haberlere göre hafif motorlu uçağın Lüksemburg’a ait olduğu ve içerisinde AB ve ABD’ye bağlı askeri yetkililerin olduğu belirtildi.

AB sınır ve sahil güvenliğini sağlayan Frontex isimli acente uçağın ise kendileri tarafından sevk edilmediğini söyledi.

DÜŞEN UÇAKTAN KURTULAN OLMADI

Malta Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan ve Libya’nın Misrata şehrine gidecek olan küçük uçağın kalkışının hemen ardından yere çakıldığı tespit edildi. Uçaktan sağ kurtulan olmadığı ancak ölenlerin kimliklerinin de henüz belirlenmediği öğrenildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda havaalanındaki çalışmaların sürdüğü belirtildi. Ayrıca Malta’nın barış zamanlarındaki en büyük uçak kazası olduğu söylendi.

KAZANIN ARDINDAN HAVAALANI KAPATILDI

Malta Airport, twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Bu sabah saat 07.20’de Malta havayollarında uçak kazası meydana geldi. Kurtarma ve İtfaiye ekipleri, Sivil Koruma Departmanı üyeleri ile bir araya gelerek hızlıca olay mahallinin değerlendirmesini yaptılar. Tüm önceliğimiz olayda adı geçen yolcularımızdır. Havaalanı şimdilik kapalı kalacak. Verdiğimiz bütün zahmetten dolayı özür diler, yolcularımızdan gelişmeleri web sitemizden takip etmesini öneririz.”  şeklinde bir bildirimde bulundu.

FRONTEX YALANLADI!

Sky News tarafında yapılan haberde, uçağın içerisinde 5 AB yetkilisi bulunuyordu. Öte yandan AB sınır ve sahil güvenliğini sağlayan Frontex isimli acente ise uçağın kendileri tarafından sevk edilmediğini açıkladı.

Frontex, ölenlerin kendi personellerinden olduğu iddiasını yalanladı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top