GÜNDEM

3 İlde Yoğun Kar Yüzünden Eğitime Ara Verildi

Karadeniz ve Doğu illerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle 3 ilde kar tatili verildi.

Artvin, Giresun ve Van’da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Artvin Valiliği’nden yapılan açıklamada kar ve buzlanma nedeniyle Artvin merkez, Borçka ve Murgul ilçelerinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği belirtildi.

ENGELLİ VE HAMİLE PERSONEL İZİNLİ

Valilik tarafından yapılan açıklamada, il genelindeki kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personellerin, bu yoğun kar yağışlı günde, idari izinli sayılacağı belirtildi.

GİRESUN’DA DA KAR TATİLİ

Giresun’un 4 farklı ilçesinde taşımalı öğrenim gören öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, köy yollarında olumsuz koşullar yarattı. Doğankent, Yağlıdere, Çanakçı ve Dereli ilçelerinde öğrenciler için tatil verildi.

Diğer öğrenciler için eğitimin devam edeceği belirtildi.

VAN’DA İL GENELİNDE TATİL

Yoğun kar yağışı nedeniyle hem karayolları hem de belediye ekipleri kapanan yollar için çalışma başlattı. Kar nedeniyle Van genelindeki bütün okulların 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verildi. Ayrıca kamu kurumlarında hamile ve engellilere de 1 gün süreyle idari izin verildi.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top