DÜNYA

26 Ülkeden Gelen Çocuklar Cumhurbaşkanı Külliyesinde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tam 26 Ülkeden gelen çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Külliye’de kabul ettiği çocuklarla görüşme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye’de ki çocuklara seslendi. Erdoğan, “Kendi ülkesinde geleceğin yöneticisi olacak sizlerden bir ricam var: Lütfen sorumluluk sahibi olduğunuzda bugün sizin yaşınızda olan çocukların dünyanın diğer bölgelerinde hangi şartlarda yaşadığını unutmayın.” dedi.

23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılan çocukları Külliye’ye kabul eden Erdoğan, “Heyecanlıyım, coşkuluyum bugün kendimi daha da genç hissediyorum. Sizler bana adeta gençlik iksiri aşılıyorsunuz. Yüzlerce, binlerce çocuk Suriye’de kimyasal silahlarla, konvansiyonel silahlar ile öldürülmüştü. Artık bu tür ölümler olmasın diyoruz. Her ölüm erkendir ama çocuk ölümü gerçekten çok erkendir. Biz çocuklar yaşasın istiyoruz. Çocuklar yaşasın ki büyüdüklerinde daha güzel bir dünyanın inşasına katkı sağlasın istiyoruz” dedi. Kabule katılan çocuklara uyarıda bulunan Erdoğan, “Sorumluluk sahibi olduğunuzda bugün sizin yaşınızda olan çocukların hangi şartlarda yaşadığını unutmayın” dedi.

Beştepe’de 39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında programa katılan çocukları kabul eden Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan çocuklara açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıklamalarında, “Heyecanlıyım, coşkuluyum bugün kendimi daha da genç hissediyorum. Sizler bana adeta gençlik iksiri aşılıyorsunuz. Bu yıl da dünyanın çeşitli yerlerinde ne yazık ki 10 binlerce çocuk, 23 Nisan’ı görme imkanı bulmadı.23 Nisan’a 3 gün kala dahi acıya, felakete maruz kalan çocuklar olabilir. Suriye ve Irak’ta savaşın Somali, başta olmak üzere Afrika’nın çeşitli yerlerinde açlığın pençesine düşen, kıvranan tüm çocuklara buradan şahsım sizler ülkemin çocukları adına selamlarımı gönderiyorum. Kalplerimiz, dualarımız onlarladır” ifadelerinde bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top