GÜNDEM

2026’da Ay Turizmi Başlıyor!

Moon Express, Ay turizminin başlangıcı ile ilgili müjdeli haberi verdi.

ABD merkezli olan Moon Express firması, tatil turizmi için gözünü aya dikti. Firma, 2026 yılından itibaren Ay’a turistik seyahatlerin başlayacağını açıkladılar.

GEZİ BEDELİ DE 10 BİN DOLAR

Ay’a turistik gezi bedelinin 10 bin dolardan yani 35 bin TL’den başlıyor.  Şirketin CEO’su Naveen Jain, Ay’a ilk kez gitmenin bedelinin 25 milyar dolar olduğunu ancak teknoloji sayesinde bu fiyatın 7 milyon dolara kadar düştüğünü ifade etti.

Moon Express, önümüzdeki dönemlerde Ay turizmini geliştirmek için Elon Musk tarafından, Mars’ın kolonileştirilmesini sağlamak üzere uzay taşımacılığının maliyetini düşürme hedefiyle kurulan SpaceX firması ile ortak bir şekilde çalışacaklarını belirtti. Bu işbirliği, gelecek dönemlerde Ay’a seyahatin kolaylaştırılmasını sağlayacak.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top