GÜNDEM

15 Temmuz Şehitlerinin Yakınlarına Askerlik Kalktı!

Yeni düzenleme ile beraber 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına askerlik zorunluluğu kaldırıldı.

Yeni yayınlanan KHK’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların çocukları ve kardeşlerine askerlik zorunluluğu kaldırıldı.

ASKERLİK KANUNU’NA GEÇİCİ MADDE EKLENDİ

Resmi Gazete’de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Milli Savunma Bakanlığı’na yönelik olarak düzenlemede Askerlik Kanunu’na geçici bir madde eklendi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN YAKINLARINA ASKERLİK KALKTI

Böylelikle FETÖ’nün darbe girişimi ve bu eylemin devamı niteliğindeki eylemleri nedeniyle, görevi olmadığı halde bu darbeye engel olmaya çalışırken şehit olanların çocukları ve kardeşlerine istekli olmadıkları sürece askerlik zorunluluğu kaldırıldı. Askerde olanlar ise istemeleri durumunda terhis edilecek.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top